שאלות ותשובות

צוקמן ראמן הוא סגנון ראמן שהומצא בטוקיו בסוף שנות החמישים של המאה שעברה, והיום נחשב לאחד הסגנונות העולים בסצנת הראמן ביפן.
Tsuke = Dip
Men = Noodles
בצוקמן האטריות ורוב התוספות מוגשות בנפרד מהמרק, כדי להדגיש את איכות האטריות והעובדה שאפשר לאכול אותן בפני עצמן, גם ללא מרק.
הרעיון הוא לטבול את האטריות במרק תוך כדי הארוחה ולא לתת לאטריות להמשיך להתבשל בתוך המרק.
כמו ראמן רגיל, גם צוקמן יכול להגיע במגוון טעמים (על בסיס סויה, מיסו או מלח) וסגנונות (חזיר, עוף, דגים, טבעוני, שומני, עדין, צלול, סמיך).

בצוקמן המרק סמיך ועשיר יותר מראמן רגיל, ובהתאם האטריות גם עבות יותר ובעלות טעם יותר חזק, על מנת להתמודד עם עוצמות המרק.
בצוקמן כמות האטריות גדולה מהרגיל – 300+  גרם אטריות (ביפן ניתן להזמין גם מנות של 500-600 גרם!), בניגוד ל140-160 גרם במנות ראמן רגילות.
בניגוד לראמן רגיל, בצוקמן המנה לא חייבת להיות רותחת! ע"י טבילה של אטריות ותוספות בטמפ' החדר למרק חם מתגבש ביס חמים ונעים שמתאים גם לקיץ הישראלי!

כלי 1 –  500 מ"ל – ציר, טארה על בסיס סויה או מיסו, שמן ארומטי, פלפל סצ'ואן
כלי 2 – 750 מ"ל – אטריות בעבודת יד, אבקת אצות, צ'אשו, תוספות
כלי 3 – 30 מ"ל – אצת נורי, אבקת קסמים (דגים מיובשים/שיטאקה)*

*מנת מיסו ראמן לא כוללת כלי 3

את הציר ניתן לחמם בסיר קטן עד רתיחה (חשוב לערבב כדי שהמרק הסמיך לא ידבק וישרף) או בחימום במיקרוגל (הכלי מתאים לחימום במיקרוגל). את התוספות אין צורך לחמם ומומלץ להגיש בטמפ' החדר.

את המשלוחים הרחוקים אנחנו מקיימים בימי חמישי בשעות הצהריים, את ההזמנה מומלץ לעשות כמה שיותר מוקדם, לרוב ההזמנות נסגרות בימי שלישי בערב או בגמר המלאי. מוזמנים להצטרף לקבוצת העדכונים שלנו בוואטסאפ כדי לקבל התראות על המועד הבא שנשלח את הראמן לאזורכם!

קודם כל – אין חוקים, העיקר שתהנו!
השיטה המסורתית לאכול צוקמן היא לקחת מעט אטריות (מעט! האטריות ארוכות ואתם לא רוצים שהפה שלכם יתמלא בכל טוב כשעדיין תלויות לכם אטריות מהפה), לטבול אותן במרק כדי שיתפסו כמה שיותר נוזל, לקרב את הפה לקערה ולשאוב את האטריות בעוצמה ובמהירות. הרעיון הוא לשאוב עם האטריות כמה שיותר מרק, כדי שהביס יהיה מאוזן בפה, ותהיה בדיוק את הכמות האידיאלית של מרק ואטריות בביס אחד.
פעם בכמה ביסים רצוי להוסיף למרק חתיכת צ'אשו ומהתוספות השונות – תנסו שילובים שונים!

בטח! במידה והמנה נשמרה במקרר כמו שצריך מרגע ההגעת המשלוח.
מניסיון אישי, גם 48 שעות לאחר המשלוח המנה עוברת חימום בצורה נהדרת.

נשמח להתאים לכם אירוע ראמן אקסקלוסיבי!
דברו איתנו 

כן! אם אתם מזמינים מעל 12 מנות נוכל לתאם איתכם מועד מיוחד להזמנה בתיאום מראש. לפרטים שלחו לי הודעה פרטית

מוזמנים תמיד לפנות אליי דרך הוואטסאפ או האינסטגרם 🙂